Make your own free website on Tripod.com

Dj. Albani

Faqja e Pare
Muzik
Foto Personale
FoTo
Coment
Regjistri
Dj. Albani "POEZI DASHURIE"

Dj. Albani "POEZI DASHURIE"

 

dj.albanisyri04.jpg

Dergo Tani SMS (Poezit e Tua)

Publoko Qe Tani Poezit Tu ne WEB

 


Ketu mund te lexosh Poezi te ndryshme.

Poezi te cilat i ka shkruar Dj. Albani, si dhe poezi

nga shum persona dhe poet-e e talent shqiptar.

 

Poezi te mrekullueshme nga Dj.Albani.

Ju preferojme te merrni pak kohe dhe te lexoni poezite.

 Jemi te bindur se do ju pelqejne...

 

Ne faqen tone ke edhe ti mundesi te shkruesh Poezin tende.

Numri i shenimeve eshte mbi 1000 poezi .

e-mail: - Dj_Albani@hotmail.com   

        - Dj.Albani@hotmail.com

        - Dj_Albani2000@hotmail.com 

        - Dj.-Albani-Dr@hotmail.com

        - Dj_dr_Albani@hotmail.com 

        - Dj_Albani2000@yahoo.de

          

 

                               Poezia e shkruajtur postohet  pas nje jave.

 

 
A e Dini Se Qka ėshtė Jeta?
Jeta eshte mundesi, perfito nga ajo.
Jeta eshte e bukur, adhuroje
Jeta eshte enderr, jetoje.
Jeta eshte sfide, perballohu me te.
Jeta eshte e shtrenjte, vleresoje.
Jeta eshte pasuri, ruaje.
Jeta eshte dashuri, shijoje.
Jeta eshte mister, zbuloje.
Jeta eshte dhimbje, sfidoje.
Jeta eshte kenge, kendoje.
Jeta eshte shume e qmuar, duaje.
Jeta eshte fat, perfito nga ajo.
Jeta eshte avantur, kujdesu.
Jeta eshte tragjedi, shmangu.
Jeta eshte lufte, mesoju edhe me te.
Jeta eshte jete, Lufto Per Te

 

Mbani mend edhe kėto statistika

 1. Sė paku 15 njerėz nė botė ju duan nė njėfarė mėnyre.
 2. Pa ty,dikush ndoshta nuk do tė mund tė jetoj.
 3. Ēdo natė dikush mendon nė ty para se tė flej.
 4. Dikush pėr tė cilin/ėn ti as qė din qė ekziston,tė dashuron.
 5. Kur mendon se ke bėrė gabim tė madh,sė paku diēka e mirė del nga ai gabim
 6. Sė paku pesė njerėz nė botė tė duan aq shumė sa qė do tė jenė nė gjendje tė vdesin pėr ty.
 7. Arsyeja e vetme qė dikush do tė tė urrente ėshtė vetėm e vetėm se ai dikush dėshiron tė bėhet sikur ti
 8. Buzėqeshjet tua mund t'i sjellin lumturi shumė njerėzve tjerė.
 9. Pėr dike ti je gjithēka nė botė.
 10. Je i/e veēantė dhe njė.Kurrė mė nuk do tė ekzistoj dikush tjetėr si ti!

  

nje zog ne qiell qe po flutron
fatin tim po e kerkon
fatin tim te pa shpres
ku je ti mos mle te vdess
 
 • Ti je lule qe tė takova
 • Ti je engjell qe te endrrova
 • Ti je gjithqka ne ket jet
 • Qka te shkruaj eshte e vertet!!!

djalbanibona01.jpg

Nje nate isha ne vetmi, mendonja tjeter nate per ty, dhe vuaja qe ste kisha pranu, qanja me zemer dhe me lot ne sy.
Deshta kjo nate te zgjase me teper, e une per ty me shum te qaj, mos mendo se do te harroj, perjete ne zemer do te mbaj.
Kur te thone se shkova, ne nje rruge pa kthim, boja hallall zemres, se mo nuk ka  kthim.
Nese ke nje zemer, daje bashk me mua, nese ke nje fjale, me thua TE DUA!!!
Emrin tend me gjak, gjithkund e kam shkruar, vetem e vetem zemra, kurr mos me te harruar!!!
Te ndez nje cigare, s`mund se nuk e pi, te t'therras ne emer, emrin nuk ta di!
Jetoe jeten si deshe vet, atje ku dreqi s`jeton, keshtu zemra ime ty te ma
 Poeteja: Aldona

djalbanibona02.jpg

djalbanibona04.jpge kam nje deshir
ooooooohhhh
sa esht e thjesht
me te puth nje her
tjeter skisha desht??

 
***Dj.Albani***+***Dj.Albani***
10% te mendoj, 20% me mungon, 30% me cmend,40% me pelqen, 50% te enderroj, 60% te deshiroj, 70% te kam nevoje, 80% te kam zili, 90% te adhuroj, 100% te dashuroj.
                                                                 ***Dj. ALBANI***

Po e shkruaj kete leter per nje djal qe eshte ne klase me mua!! Per ti thene se e dua, dhe nqs ai e di, por ndoshta mendon qe dashuria ime nuk eshte ajo qe mendon ai dmth qe une nuk e dua, por une per te do te falja jeten do te desha shume qe ai te me kuptonte dhe te mos me konsideronte nje mikeshe .... por dicka me teper se kaq.....Te Duaaaaaaaaaaaaaaaa!
                                                                      ***Dj. ALBANI***
 
Ne takimin e par digjem si zjarr
Ne takimin e dyt te dua si syte
Ne takimin e tert te dua per jete
Ne takimin e katert nje puthje me hater
                                                       ***Dj. ALBANI***
 
 
***Dj.ALBANI***+***Dj.ALBANI***
 
 
***Dj.ALBANI***+***Dj.ALBANI***
  
Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty. Dj.Albani              
 
 
 ***Dj. ALBANI***+***Dj. ALBANI***
U semura nga zemra dhe duhet te beja nje operacion te veshtire  vetem pas shume kohe munda te dal nga spitali dhe te shkoja tek dashuria ime e vetme! Hyra ne shtepine e tij. Pash ne te gjitha dhomat por nuk e gjeta ne asnje vend...hyra ne dhomen e tij dhe mbi komodine gjeta nje bilete ne te cilen shkruhej: JAM I GEZUAR QE ZEMRA IME ESHTE BRENDA TEJE!
                                                                      Dj.ALBANI
 
 
POETJA: ALDONA
 
Dua te bohem lot, te pikoj ne faqe te arri ke buzet e tua, se me shpirt te duaaa!!!!

NUK KAM FAJ UNE QE TE DUA
FAJIN E KA ZEMRA QE SME PYET MUA
 
Jam ne mendime,
Ku je ti zemra ime?
A mendon ndonjéher per mua,
A do me thésh te dua?

Ne gjum rash ne enderr te pash
ne mengjes u zgjova o (emri) te kerkova
Nga jeta ime
Ti perjete shkove
Nje dite te papritur
Ike e u martove
Teshat i ka Dolce & Gabana,
E n’gjep i ka 20 Franga,
Me BMW rrin tuju Shetit,
Qe e ka ble me Kredit,
Kshtu e kan Shqiptart,
Me u Fryh ja kan Zanat,
Na shiten Frajera,
Kredit po ju vjen Era.
Harrom mua te lutem
Dhe gjeje nje tjeter
Tani shpirti im
Shkon ne boten tjeter

Mos i besoni djemve, qe te thrrasin oj zemer, po besoj atyrve qe te thrrasin ne emer!
Bjeri zemres time, sa te kesh fuqi, por kujdes mos vritesh, se mbrenda je ti!
Shkrojnat fillojne me ABC ! Numrat fillojne me 123 ! Notat fillojne me DO RE MI ! Dashuria fillon me MUA dhe me TY!!!
Te dua te dua, nese nuk beson, pyete zemren time, ajo te tregon!
Zemer zemer po e therret, hajde hajde mos rri vet, hajde flasim sy me sy, se vetmia sesht per ty!!
Sa e bukur DASHURIA, sa e keqe XELOZIA, sa e bukur SIMPATIA, sa e rend qenka TRATHTIA.
E kam nje deshir
Oh sa esht e thjesht
Me ti puth buzet
Tjeter s“kisha desht
Sa e ėmbel esht jeta
Sa e ėmbel esht rinija
Por ma e ėmbel qenka Dashurija :)
Mė the I LOVE YOU mu duk fjal pa kuptim mė the TI AMO mu duk mashtirm mė the ICH LIEBE DICH syt mi qorove mė the TĖ DUA zemrėn ma gėzove!
Kurr mo mos me thuj se me don, se kjo zemer ste beson, kurr mo mos me thuj te kam dasht, kurr ne zemer sme ke pas!
S'jemi grekėr as bullgarė,
Asgjė tjetėr nukė jemi,
Jemi vetėm shqipėtarė,
Nė kėt emėr enderr e kemi.

 

Do you have any questions? Send us an e-mail at:

Dj_Albani2000@hotmail.com

Dj. Albani Music For Ever